KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 15229262
nr 1522 9262
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, "L Endoit de l Envers, Marionette - Ecriture". Signerad, numrerad 7/10, bladets mått: 57x45 cm, yttermått inklusive ram: 65x54"
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:24:20
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
James Coignard
Läs mer om James Coignard